"Rower Power" za miastem.

  • aktyWniUK
  • 23/11/2017
  • 3614
  • Komentarzy: (0)

Na ostatnim rekreacyjno-krajoznawczym wypadzie rowerowym "za miasto" przejechalismy okolo 22 mile. 
Naszą trasą była część Trans Penine Cycle Trail, która ciągnię się od Leeds aż po okolice Castleford.


W programie bylo wiele postojów oraz atrakcji do zobaczenia. Praktycznie po chwili można było zapomnieć o zgiełku miasta dzięki temu, że droga nr 67 ciągnie się wzdłuż kanału, poprzez łąki, pola, lasy, w otoczeniu rzeki i jezior. Trasa nie była trudna, a plusem było to, że nie spotkaliśmy na niej wielu przechodniów.

Za cel wycieczki wyznaczone bylo jezioro Lowther (położone ok 5 mil przed Castleford), idealne na przerwę, piknik i wspólne gry planszowe i karciane.

W czasie jezdy minęliśmy Rothwell Country Park, w Woodlesford kilka zapór na kanale. Nawet byliśmy świadkami przepływu barki przez zaporę i pokonanie kilku metrów różnicy w poziomie wody. Przebrnęliśmy również przez rezerwat ptaków z nowo otwartym St.Aidan's w Allerton Bywater. Tam też zobaczyć można "Szajbę". Dodatkowych atrakcji na trasie nie zabrakło, a po skończeniu wyprawy byliśmy gotowi na więcej.


Pomysłodawcą i organizatorką cyklu wypraw rowerowych "Rower Power" jest Ania Czebiołko, której ekipa aktyWniUK bardzo dziękuje za poprowadzenie tak świetnej eskapady i razem z uczestnikami liczy na więcej wyjazdow na dwóch kołach.

Komentarze: 0


Aby Dodać komentarz Musisz zalogować się

Aktywny Kalendarz

Aktywny Tweeter

 

Instagram:

Ostatnio na Forum:

Ostatnio Komentowane:

FaceBook