AktywniUK
DEWSBURY SPIRITS – POKAZ ULICZNEGO TEATRU
4198 08/04/2013 aktyWniUK
 
DEWSBURY SPIRITS – POKAZ ULICZNEGO TEATRU

Mieliśmy okazję być świadkami niesamowitego spektaklu, który ma miejsce raz w roku na Longcauseway w Dewsbury.

To było niezwykłe przeżycie dla każdego widza, także dla Ekipy Aktywnych. Doświadczyliśmy czegoś niezwykłego, oszałamiającego. Był to spektakl teatralny, o „śnie latania”. Ulice Dewsbury zamieniły się tego wieczoru w ogromny teatr, a otwarte przestrzenie potrafiły zachwycić nawet najbardziej wyrafinowane gusty.


 

dewsburyspektakl-001Kiedy dojechaliśmy na miejsce padał deszcz. Pomiędzy strugami deszczu dostrzegliśmy jedynie uliczny zespól kryjący sie pod daszkiem jednego ze sklepów. Zauważyliśmy niecodzienne rzeźby-machiny stojące gdzie niegdzie, oparte o uliczne lampy. Takie niepozorne, nie oświetlone, nie wyeksponowane. Nagle zrobił się tłum. Nadeszła długo oczekiwana chwila - pojawiali się aktorzy, którzy mieli makijaże i stroje prosto z bajki lub malowane dziecięcą wyobraźnią. Kapela przestala grać. Pojawił się pan, który miał poprowadzić pokaz, pan w ogromnym kapeluszu. Przywitał publiczność i uczestników wyścigu maszyn latających. Trudno to wydarzenie opisać słowami. Cały spektakl trwał około godzinę, a gra aktorów, gra światła i cieni była spektakularna.

[embed=videolink]{"video":"https://www.youtube.com/watch?v=ztMViaFN6u4","width":"400","height":"225"}[/embed]


Nie była to zwykła parada, ani nie była to zwykła sztuka wystawiana na deskach teatru, to było doskonałe połączenie, z dodatkiem ogromnej ilości magii i wyobraźni.

dewsbury-spektakl-uliczny-16.03.13-1Byliśmy pod wrażeniem, w jaki sposób zaprojektowano i wykonano unikalne maszyny. Podobało się Nam jak zaprezentowano te urządzenia, które sprawiały wrażenie lekkich oraz możliwość latania każdej z maszyn. Na sam koniec wyścigu, symbolicznie puszczone do nieba zostały balony z helem. Po ostatecznym zaprezentowaniu się grup i pokazie fajerwerków, czekała na Nas jeszcze jedna niespodzianka. Jedna z maszyn naprawdę uniosła się w niebo. Magii było blisko Nas. Nawet deszcze przestał padać.

Spektakl na długo pozostanie w Naszej pamięci. Jesteśmy wdzięczni organizatorom i aktorom za wspaniałe widowisko, którego mogliśmy być częścią. Urok tego miejsca, będzie Nam przypominał, że można zrobić coś wyjątkowego, coś do czego będzie się chętnie wracać. My już nie możemy doczekać się kolejnego spektaklu za rok.


 
Adres:
Dewsbury, West Yorkshire WF13 1DQ, UK
 

Udostępnij


  Aby Dodać komentarz, Musisz się zalogować
Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu

Chwilowa przerwa w Aktywowaniu :)Kontakt z adminem AWUK jest chwilowo ograniczony.

Coast to Coast od Zgreedda

Coast to Coast od Zgreedda

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: