AktywniUK
Aktywni w Donna Nook i na Lincoln Christmas Market
4244 12/06/2013 aktyWniUK
 
Aktywni w Donna Nook i na Lincoln Christmas Market

AKTYWNA WYPRAWA – DONNA NOOK I LINCOLN

W niedzielę 09.12.2012 Aktywna Grupa: z Edytą, Olą, Magdą, Krzysztofem, Tomkiem M., Tomkiem D.,i Dawidem, wybrała się na całodniową wyprawę.

 


 

donna-nook-grupaFocza wyprawa to punkt pierwszy tego wyjazdu. Naszym celem było jedno z najlepszych miejsc w Europie, Donna Nook, gdzie można być świadkiem narodzin foczych szczeniąt, walki samców a nawet zbliżeń fok szarych.

Zobaczylismy mnóswto fok, które wydawałoby się pozowały nam do zdjęć, były tak blisko, że każdy z Uczestników wyprawy mógł przyjrzeć się im bardzo wnikliwie.

Fotografowanie fok z odległości kilku metrów jest dostępne dla każdego. Można z bliskiej odległości obserwować dorosłych osobników, wylegujących się na plaży maluchów, fok bawiących się w wodzie a przy odrobinie szczęścia nawet uchwycenie momentu narodzin.

Jest to świetna okazja na podglądanie dzikiej przyrody i wykonanie ciekawych fotografii. Przed wyjazdem Nasza Ekipa zapoznała się z rytualnymi zachowaniami fok, by nie zburzy

ich spokoju.

donna-nook-1Matki fok ze swoimi dziećmi muszą być traktowane przez nas z wielką ostrożnością. Jeśli foka syknie albo pokaże zęby jest to wyraźny sygnał że należy się wycofać. Dobro zwierząt jest najważniejsze a na pewno ważniejsze niż dobre zdjęcie. Do fok należy podchodzić bardzo powoli i bez gwałtownych ruchów początkowo utrzymując odpowiedni bezpieczny dystans. Jednak gdy przyzwyczaimy je do swojej obecności może się zdarzyć, że ciekawskie foki same zaczną do nas podchodzić na niewielka odległość. Ważne jest aby swoim zachowaniem i obecnością nie wywołać u fok poczucia zagrożenia. Mamy nadzieje że będą to cenne rady dla wszystkich, którzy będą się wybierać w to miejsce.


 

Później wybraliśmy się do Lincoln na Christmas Market.lincoln-market-3 To jedno z najpopularniejszych miast odwiedzanych w okresie świątecznym. Znajdziemy tam około 250 stoisk, które kuszą turystów swoim bogactwem i różnorodnością.

lincoln-market-1Aktywni też wybrali się tam, by poczuć magię świąt. To jak podróż w czasie. Średniowieczny plac między imponującym zamkiem i wspaniałą katedrą gotycką jest idealnym tłem dla Christmas Market. Mieliśmy szczęście zwiedzić tą przepiękna katedrę, w całej jej okazałości, ponieważ zobaczyliśmy zakamarki, które nie są dostępne dla zwiedzających.

Powrót portalowym busem dostarczył wielu miłych doznań, mogliśmy się jeszcze bardziej zintegrować, do czego zachęcamy przyszłych Aktywnych, którzy wybiorą się z nami na kolejne wyprawy.

 

 


 
Adres:
Lincoln, Wielka Brytania
 

Udostępnij


  Aby Dodać komentarz, Musisz się zalogować
Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
"Coast to coast" - Iwona Nowak
"Coast to coast" - Iwona Nowak

COAST TO COAST 2016 ST BEES – ROBIN HOOD’S BAY 192 MIL 309 KM 

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: