AktywniUK

Bamburgh Castle

Bamburgh Castle
Zamek Bamburgh –położony na brzegu Morza Północnego ogromny zamek, którego bogata historia sięga VI w.

Zamek Bamburgh –położony na brzegu Morza Północnego ogromny zamek, którego bogata historia sięga VI w.

bamboroughnoc

{flike id=16}

W hrabstwie Northumberland, nad samym brzegiem Morza Północnego wznoszą się masywne mury zamku Bamburgh. Historia tego miejsca jest przebogata i bardzo długa: pierwsze wzmianki na piśmie pochodzą z 547 roku. Zamek był częstym celem najazdów i ataków, wskutek czego wielokrotnie był niszczony i odbudowywany.
Młode dziewczęta powinny bardzo uważać przy zamkowej wieży. Legenda głosi, że uwięziona jest tam zła czarownica zaklęta w ropuchę, która bardzo dawno temu zamieniła piękną córkę króla Idy w ziejącego ogniem smoka, gdyż była zazdrosna o jej cudną urodę. Niewinną dziewczynę uratował brat, a złą czarownicę zamienił w ropuchę i uwięził na wieki w wieży. Podobno zła czarownica wychodzi co siedem lat z ukrycia w poszukiwaniu zemsty, a ponieważ dawno wszyscy stracili rachubę czasu, lepiej stale mieć się na baczności.
Jako że zamek pamięta wiele stuleci, kryje też sporo tajemnic. Są tacy, którzy zaklinają się, że wyraźnie czuli muśnięcie niewidzialnej dłoni, słyszeli płacz dziecka czy odległą grę na pianinie. Nie wiadomo na pewno, ale mogła to być sprawka Pink Lady, Green Jane albo Dr Johna Sharp – duchów zamieszkujących tu od ładnych kilku wieków…


A zatem zaktywujmy się!Skontaktujcie się z nami chętnie pojedziemy razem! albo skrzyknijcie się na forum i zmontujcie własną ekipę!

 
Bamburgh Castle, Bamburgh, Northumberland NE69 7DF, UK
 
 

Udostępnij


Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu

Chwilowa przerwa w Aktywowaniu :)Kontakt z adminem AWUK jest chwilowo ograniczony.

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: